Rolety do wysokich okien – rolety plisowane Warszawa, Legionowo

Obecnie istnieją różne rodzaje rolet służących do zasłaniania okien. Najczęściej spotykane są proste rolety materiałowe, które pasują do każdego rodzaju wnętrza i zazwyczaj zajmują niewiele miejsca. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Co warto brać pod uwagę decydując się na instalację rolet okiennych i jakie warto wybrać?
Standardowe rolety składają się z jednego kawałka materiału, który nawijany jest na odkryty lub zakryty wałek. Rolety mogą być jednak zwijane także w inny sposób. W przypadku wysokich okien warto zastanowić się, czy w niektórych przypadkach nie lepiej zdecydować się na system, gdzie rolety będą mogły być zwijane nie tylko w górę, ale również w dół. Takie rozwiązanie jest możliwe, jeśli zainstalowane zostaną odpowiednie rolety plisowane.

 

Rolety plisowane podczas zwijania składają się w harmonijkę. Sprawdzą się najlepiej w przypadku wyższych okien, ponieważ będą pełnić w tym przypadku także funkcję dekoracyjną. Praktyczne zastosowanie rolet plisowanych polega na zwinięciu ich w taki sposób, by chroniły przed silnym słońcem, jednocześnie nie ograniczając całkowicie wpadania światła. W miastach takich jak Warszawa czy Legionowo łatwo jest zamówić zainstalowanie tego typu systemu.