Ewolucja roli zwierząt na przestrzeni lat

Zwierzęta nie bez przyczyny odgrywają bardzo istotną rolę w życiu ludzi na całym świecie. Co ważniejsze jest tak nie tylko w obecnych czasach, było tak również w przeszłości kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat temu. Choć zwierzęta są niżej w hierarchii od człowieka od lat żyją z nim w harmonii uzupełniając jego świat.

Kiedyś a dzisiaj

Wcześniej zwierzęta gospodarcze wiodły prym pomagając w codziennym życiu i funkcjonowaniu domów oraz gospodarstw. Konie używane były do zaprzęgania wozów, sprzętów, pługów. Hodowano owce, krowy, cielęta, kozy czy gęsi i kury. Warto wspomnieć jak duże znaczenie przy transporcie w krajach np. Arabskich mają wielbłądy przystosowane do suchego klimatu i piaszczystego terenu jak żadne inne. Wymieniać można by wiele. Zobacz na https://petportal.pl

Obecnie wiele z takich zwierząt pociągowych jak konie czy kozy zostało zastąpionych przez maszyny w gospodarstwie rolnym. Dzisiaj wiele używanych jest natomiast w turystyce. Nieocenioną jednak rolę pełnią nasi domowi pupile a więc koty i psy. Te drugie czworonogi uważane za bardzo inteligentne nie służą tylko grzaniu stóp w zimie i głaskaniu miłego futerka. Można powiedzieć że są one bardzo zapracowanymi zwierzętami. Służą jako przewodnicy dla niewidomych, jako terapeuci dla chorych. Psy pracują także w ratownictwie oraz w policji i innych służbach jako zwierzęta tropiące dzięki doskonałym zmysłom.