Rolety – ozdoba i zasłona w jednym. Rolety dzień i noc Kraków, rolety dachowe

Wiele osób szuka sposobu, aby rolety jednocześnie przepuszczały wyłącznie taką ilość światła słonecznego, jaka jest niezbędna w danym momencie. Z drugiej jednak strony tego typu zasłony powinny pełnić nie tylko funkcje praktyczne, ale być również także ozdobą wnętrza. Ponadto powinny także sprawdzać się w trudnych przypadkach, takich jak okna na poddaszu. Czy to wszystko jest możliwe?

 

Obecnie w takich miastach jak Kraków można znaleźć firmy, które oferują bogaty wybór różnych rozwiązań, jeśli chodzi o zasłanianie okien. Również w przypadku rolet wyróżnić można jeden rodzaj, który spełnia powyższe kryteria. Tak zwane rolety dzień i noc pozwalają na to, by regulować ilość wpadającego światła do pomieszczeń w bardziej precyzyjny sposób. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu naprzemiennie bardziej oraz mniej przepuszczalnego materiału. To nie tylko pozwala na dobrą regulację, ale także sprawia, że rolety te wyglądają bardzo dekoracyjnie.
Rolety typu dzień i noc zazwyczaj są plisowane. Oznacza to, że składają się w harmonijkę podczas zwijania. Sprawdzą się one więc również jako rolety dachowe, ponieważ nie straszne im nachylenie okna.