Jak znaleźć idealne łóżko do sypialni?

Nasza sypialnia to domowe królestwo, które ma być urządzone dokładnie tak, by spełniało najskrytsze potrzeby swoich gospodarzy. To dlatego należy szczególnie mocno pochylić się nad wyborem łóżka doskonałego!

Co jest w łóżku najważniejsze?

Może się okazać, że zobaczysz w sklepie ramę łóżka z tak cudownie tapicerowanym zagłówkiem, czy o tak fantazyjnie wyprofilowanym kształcie, że natychmiast chcesz je mieć. W takiej sytuacji pozostaje tylko wybrać model o odpowiednim rozmiarze, dopasować do niego solidny stelaż, materac o właściwej twardości, i zakupić ozdobną pościel oraz narzutę, by dopełnić całości swojego łóżka idealnego. Jednak możesz też pójść za ciosem i skierować się w stronę łóżek wyjątkowych – kontynentalnych. W tych modelach nie potrzeba już dokupywać żadnych elementów, ponieważ wszystko, co potrzebne, zawiera się w wybranym egzemplarzu.

Czym wyróżniają się te łóżka?

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się wysoką skrzynią, wewnątrz której umieszczone zostały sprężyny i nie jeden, lecz nawet trzy różne materace, gwarantujące naprawdę dobre ułożenie kręgosłupa i znakomity poziom wypoczynku. Osoby, które wybierają łóżka kontynentalne zwykle chcą mieć w swojej sypialni wielki, imponujący rozmiarami model o maksymalnym komforcie, i taki jest on w istocie. To modele, które nie potrzebują zwykle dodatkowych zagłówków, materacy ani stelaży, bo zawierają w komplecie już wszystko. Ich cena może być początkowo zatrważająca, ale warto wziąć pod uwagę, że to łóżko, które kupujesz na lata, i z którym gwarantujesz sobie naprawdę porządny nocny wypoczynek. Aby znaleźć łóżko idealne do sypialni, gdy masz już wybrany model, wystarczy tylko pozastanawiać się chwilę nad jego kolorem – czy będzie pasował do stylistyki wnętrza? Czy ma z nim lekko kontrastować, czy też zlewać się z resztą otoczenia? Tu już puść wodze fantazji i pamiętaj, że Twoja sypialnia nie musi być niczym z katalogu wnętrzarskiego. Ona ma się podobać Tobie, a przede wszystkim ma być niezwykle wygodne, abyś co rano budził się z przekonaniem, że rozpoczynający się dzień na pewno będzie wyjątkowo dobry!