Odświeżenie kominka

Kominek służ nam lata. Jego wyglądu nie zmieniamy co rok czy dwa. Dlatego podczas jego aranżacji warto dobrze się zastanowić i dopieścić każdy szczegół. Przychodzi moment kiedy decydujemy się jednak na gruntowny remont pomieszczenia, w którym kominek się znajduje. Bardzo często odświeżając pomieszczenie decydujemy się na zmianę koloru ścian. Po kilku latach mógł się nam po prostu opatrzeć, albo chcemy po prostu wizualnej zmiany. Nie możemy zapomnieć o kominku, aby jego aranżacja pasowała do nowego wystroju i stylu pomieszczenia. Jeżeli nie jest on wyłożony płytkami lub innym tworzywem a jedynie otynkowany to sprawa jest prosta – trzeba go przemalować.

Jak zmienić wygląd kominka ?

Przemalowanie kominka nada mu drugie życie. Odświeżenie oraz zmiana kolory całkowicie go odmienią. Do malowania oczywiście przygotowujemy odpowiednio powierzchnię. Potem już tylko wybór odpowiedniej farby i można przystąpić do malowania.

Jaką farbę wybrać

Do pomalowania kominka na rynku dostępnych jest bardzo wiele farb. Są to farby, którymi maluje się także ściany. Warto wybrać jednak farbę silikatową tzw. krzemionkową. Taki wybór gwarantuje nam cieszenie się trwałości i intensywnością koloru przez długie lata. Często stosuje się takiego rodzaju emulsje także do malowania nasłonecznionych fasad budynków ( kolor nie blaknie nawet pod działaniem intensywnych promieni słonecznych). Taki rodzaj farby nadaje się do malowania kominków konwekcyjnych oraz nowoczesnych kominków ciepłych.

 

Zawsze nasz kominek możemy dodatkowo ozdobić wybierając np. farbę z połyskiem lub pokrywając ją emulsją brokatową. Na pewno sprawi to że pomalowana powierzchnia dodatkowo będzie się wyróżniała. Możemy również przy użyciu odpowiednich szablonów malarskich dodatkowo namalować na zabudowie kominka ozdobne wzory, motywy.

Jaki kolor wybierzemy i czy zdecydujemy się na jakieś ozdoby to już sprawa indywidualna każdego z nas. O gustach się nie dyskutuje. Ważne, aby nam się efekt końcowy podobał.