Ochrona przed słońcem – wewnętrznie i zewnętrznie – verticale. Rolety wewnętrzne i zewnętrzne, – wertikale Warszawa

Dobra ochrona pomieszczenia przed nagrzewaniem to trudne zadanie. Często w tym celu stosowane są standardowe zasłony, jednak ze względu na konieczność konserwacji często się z nich obecnie rezygnuje. Co stosowane jest w zamian?
Wertikale to coś, co jest polecane w przypadku dużych pomieszczeń, a także w przypadku standardowych mieszkań, gdy jednym z mieszkańców jest kot. Ta zasłona składa się z pojedynczych lameli, które można ustawić pod różnym kątem regulując w ten sposób dopływ światła. Umożliwia ona dzięki temu bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym, a dodatkowo bardzo szybko można ustawić ją we właściwy sposób.

 

W przypadku gdy verticale zajmują dużą powierzchnię, zaleca się zautomatyzowanie systemu rozsuwania i ustawiania. Dzięki zastosowaniu lameli z PCV zasłona tego typu może być znacznie bardziej odporna na działanie kotów, które zazwyczaj niszczą standardowe zasłony wykonane z materiału.
Aby ochronić pomieszczenie przed nagrzaniem można zastosować również nieprzepuszczalne rolety wewnętrzne. Ich działanie jest jednak mniej efektywne, niż w przypadku rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne znacznie lepiej sprawdzą się w takiej sytuacji, a ponadto, po odpowiednim wzmocnieniu, mogą pełnić także funkcję antywłamaniową. Zarówno jeśli chodzi o montaż, jak i zautomatyzowanie wyżej wymienionych rozwiązań, warto jest zdecydować się na usługi doświadczonej w tym zakresie firmy. W mieście takim jak Warszawa można znaleźć profesjonalnych specjalistów, którzy zainstalują wertikale lub rolety w taki sposób, by jak najlepiej spełniały swoją funkcję.