Jakie wybrać krzesła do sali konferencyjnej?

Sala konferencyjna jest miejscem szczególnym, które należy umeblować elegancko i wygodnie. Czy są jakieś wskazania, którymi warto się kierować, urządzając to pomieszczenie?

Jaka jest specyfika sal konferencyjnych?

Sale konferencyjne to miejsca, które mają sprzyjać dyskusjom i pracy zespołowej, dlatego wskazane jest, aby było w nich jak najmniej elementów odwracających uwagę. Z reguły mebluje się je tak, aby znalazło się w nich miejsce na duży stół, krzesła i ewentualny boczny stolik na napoje czy przekąski. Są to pomieszczenia, do których zaprasza się pracowników, uczestników szkoleń, klientów i partnerów biznesowych po to, aby wspólnie dyskutować nad różnymi kwestiami. Bardzo często takie dyskusje trwają po kilka godzin, stąd też odpowiednio dobrane krzesła będą podstawowym elementem wyposażenia. Pomimo wskazania do komfortu siedzących w sali konferencyjnej osób, nie umieszcza się tam przepastnych miękkich foteli, gdyż sala konferencyjna jest miejscem pracy, a nie wypoczynku. Warto jednak zadbać o to, aby krzesła pozwalały maksymalnie wygodnie przetrwać tych kilka godzin w pozycji siedzącej. Dobre modele krzeseł konferencyjnych znajdziesz tutaj: https://www.krzesla.pl.

Drewniane, plastikowe czy na kółkach?

Krzesła biurowe na kółkach będą dobrym wyborem w niewielkich salach konferencyjnych, na przykład służących głównie do urządzania burzy mózgów pracowników korporacji. Możliwość obracania się i przesuwania bardzo służy dynamicznej pracy wielu osób przy stole. Jednak obrotowe krzesła na kółkach nie są regułą w salach konferencyjnych. Z pewnością niewskazane są tak twarde, drewniane krzesła ani hokery bez oparć, które niespecjalnie sprzyjają komfortowej pracy w pozycji siedzącej. W wersji niskobudżetowej, w przypadku sal konferencyjnych, w których ludzie nie zbierają się zbyt często i na zbyt długo, można postawić na niedrogie krzesła plastikowe – z siedzeniami z tworzywa sztucznego, bez podłokietników. Dla wyższego poziomu komfortu zaleca się jednak tapicerowane krzesła z siedziskiem wypełnionym gąbką poliuretanową, na których siedzi się dużo wygodniej.