Jak zamontować tablicę korkową?

Kupiłeś tablicę korkową i chciałbyś, by jak najszybciej znalazła się na ścianie, byś mógł umieścić na niej ważne informacje, zdjęcia lub adresy kontrahentów. Montaż tablicy korkowej z pozoru jest bardzo prosty, jednak w praktyce wymaga planu, kilku narzędzi i podstawowych umiejętności manualnych.

Tablica korkowa zwykle jest wybierana na wymiar i musisz wcześniej zaplanować, gdzie docelowo chcesz ją zawiesić. W zależności od rodzaju, grubości oraz struktury ściany warto wcześniej przygotować odpowiedni sprzęt w postaci poziomicy, wkrętarki, wkrętów, gwoździ lub kołków.

Pokaż mi swoją ścianę, a powiem ci, jak montować tablicę

Pierwszym i najważniejszym działaniem, jakie powinieneś zrobić, zanim zaczniesz wiercić, to staranny pomiar ściany i wyrysowanie punktów zaczepienia w oparciu o rozstaw zaczepów tablicy. Tutaj bez poziomicy się nie obejdzie, a dzięki temu prostemu narzędziu masz gwarancję, że tablica będzie odpowiednio ulokowana. Warto też sprawdzić detektorem, czy na ścianie nie ma przewodów elektrycznych.

Montaż tablicy korkowej na ścianie z płyty GK jest bardzo prosty i wystarczy tu para wkrętów, dobranych wielkością do oczek z tyłu naszej tablicy. Wielkość wkrętów musi być oczywiście dostosowana do gabarytów naszej tablicy. W przypadku montażu do ścian tradycyjnych, ceglanych lub tynkowanych, konieczne może się okazać wywiercenie dziurek i osadzenie w nich kołków rozporowych wraz z haczykami.

Nowoczesne, lekkie tablice korkowe

Jeśli szukasz lekkich łatwych w montażu tablic korkowych, sprawdź ofertę na http://e-tablica.pl. Znajdziesz tu wiele nowoczesnych modeli o różnych rozmiarach i kolorystyce, a nasi eksperci podpowiedzą ci, jak w prosty sposób możesz zamontować tablicę.

Organizer na ścianę w postaci tablicy korkowej jest świetną alternatywą dla ciężkich tablic magnetycznych. Jeśli szukasz inspiracji i chcesz stworzyć nietuzinkowe wnętrze w swoim biurze lub placówce szkoleniowej, postaw na nowoczesne tablice korkowe, których wielki wybór masz na e-tablica.pl.