Praktyczne zastosowanie podwieszanej nagrzewnicy

Wentylacja pomieszczenia zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Są jednak miejsca, gdzie nie możemy zainstalować pieca grzewczego.
Tam gdzie nie można zastosować dobrej wentylacji, a tym samym nie da się wykorzystywać jednej z tradycyjnych metod ogrzewania, przydatne są podwieszane nagrzewnice. Znajdują one szerokie zastosowanie w przemyśle. W halach produkcyjnych, montażowniach, warsztatach, punktach gastronomicznych, halach wystawienniczych, pomieszczeniach inwentarskich, gospodarczych, szklarniach jak i halach namiotowych – nagrzewnice zdają swój egzamin.

 

Wyróżniamy podwieszane nagrzewnice gazowe i olejowe. Ich zasada działania jest podobna, opierają się jedynie na innym paliwie. Podwieszana nagrzewnica charakteryzuje się prostotą użytkowania, trwałością i bezpieczeństwem pracy. Zapewnia stały dostęp do dużych ilości ogrzewanego powietrza. Nagrzewnica zasysa powietrze, a następnie je ogrzewa przy pomocy gazu lub oleju opałowego. Wentylator promieniowy pozwala na wydmuchanie przez urządzenie ogrzanego powietrza. W ten sposób szklarniowe warzywa mogą dojrzewać, a zwierzęta gospodarcze nie marzną.